Odstranění znamének a výrůstků

Odstranění znamének a výrůstků

Při rozhodování zda nechtěné znaménko odstranit, máte dvě možnosti. Některá znaménka lze bez problému odstranit laserem. Takový zákrok má velké množství výhod, což jsou především rychlost zákroku a mimimální doba rekonvalescence. Po takovém zákroku můžete bez problému odejít do práce, neboť nebudete mít žádné bolesti či komplikace. 

Nejdůležitější věcí při odstraňování znaménka laserem je, aby jej nejdříve prohlédl lékař specialista, tedy dermatovenerolog.

Ne všechna znaménka lze odstranit laserem. Některá musí být vyříznuta a poslána k odbornému posouzení, zda je vše v pořádku či není. Velmi důležitou roli hraje v těchto případech čas!

Jen včasně zachycená rakovina kůže – melanom – má šanci na příznivou budoucnost.

Jak zákrok probíhá

Při dohodnuté schůzce Vám paní doktorka znaménka nejdříve prohlédne digitálním či ručním dermatoskopem. Pokud rozhodne, že znaménko by bylo lépe chirurgicky odstranit, dohodne s Vámi termín další návštěvy. 

Celý zákrok pak probíhá tak, že znaménko i okolí je dezinfikováno, místně znecitlivěno, chirurgicky vyříznuto a rána sešita.

Množství stehů odpovídá velikosti znaménka. Odebraná tkáň je odeslána na specializované pracoviště, kde je zkoumána. O výsledku budete informováni, jakmile bude bude k dispozici.

Po cca 7 dnech přijdete na kontrolu a vyndání stehů. Během těchto dnů a následujících týdnů je třeba, abyste se vyhnuli namáhavé činnosti, aby se kůže dobře zhojila. Pamatujte také, že kůže je v místech srůstu tenká a jejím napínáním by mohlo dojít k jizvení.

Odpařovací lasery používáme k odstranění různých typů kožních výrůstků kdekoli na těle, ať už se jedná o stopkaté fibromy, některé typy mateřských znamének, stařecké bradavice a pigmentace, jizvy, virové bradavice, vazivové nádorky, tuková depozita na očních víčkách (tzv. xanthelasmata) nebo zbytnění nosu (rhinophyma) u pacientů s růžovkou.

Vzniklá ranka se nešije, hojí se jako klasická spálenina asi týden stroupkem. Po jeho odpadnutí je nutno dané místo chránit před sluncem krémy s vysokým UV faktorem, aby nedošlo ke vzniku nežádoucí pigmentace. Vzhledem k výborným estetickým výsledkům je laser velkým pomocníkem při odstraňování afekcí nejen v obličeji, ale i na zádech či hrudníku, kde je zvýšené riziko vzniku nevzhledných jizev při klasickém chirurgickém ošetření. Speciální indikací je korekce vrásek – po ošetření odpařovacím laserem dochází k remodelaci kolagenu a k vyhlazení pokožky, aplikuje se na jednotlivé lokality i celý obličej.

Navštivte nás

Nedvědovo nám. 3, Praha 4

Zavolejte nám

+420 734 480 916

Napište nám

recepce@lasermed.cz