Odstranění nadměrného pocení

Odstranění nadměrného pocení

Nadměrné pocení nemusí nutně znamenat zdravotní problém. Stres, ostrá jídla, diuretické nápoje (alkohol, káva) či vysoká okolní teplota, to vše jsou faktory, které pocení mohou ovlivňovat. Pokud však pocení nastává bez zjevné příčiny může se jednat o hyperhidrózu, což je porucha funkce potních žlázek spojená s nadměrnou tvorbou potu.

Jak se nadměrného pocení zbavit

Efektivní a rychlé řešení je aplikace Botulotoxinu (typ A), který se dokáže navázat na nervová zakončení potních žláz a tlumit jejich činnost. Aplikuje se injekčně sérií vpichů do oblasti podpaží, dlaní nebo chodidel. K aplikaci se používají tzv. inzulinové stříkačky, které umožňují přesné odměření dávky a mají tenkou jehlu, s níž je vpich šetrnější.

Po 2 až 3 dnech po injekci pocení v místě léčby obvykle ustupuje a účinek zpravidla trvá 4 až 6 měsíců. Postupně zeslabuje, což vyžaduje druhou sadu injekcí. Následující podání jsou stejně účinná jako první injekce a také doba bez pocení je stejně dlouhá.

Dočasným vedlejším účinkem jsou menší modřiny v místě vpichu. Může se také někdy vyskytnout mírně zvýšené pocení v jiných částech těla, které ale po několika dnech pomine.

Tento zákrok využívají nejen lidé, kteří mají indikovaný zdravotní problém, ale především ti, kteří potřebují reprezentovat a to nejen sama sebe. Jde nejen o profesi modelek, ale také o manažerské pozice, herce, advokáty či moderátory televiziních či společenských akcí.

Navštivte nás

Nedvědovo nám. 3, Praha 4

Zavolejte nám

+420 734 480 916

Napište nám

recepce@lasermed.cz