Laserová epilace

Laserová epilace

Metoda trvalého odstranění chloupků i s cibulkou. Pro svou efektivitu patří k nejvyhledávanějším laserovým zákrokům. Nevěřte nabídkám kosmetických salónů, kdy Vám slibují naprostý úbytek po prvním zákroku. Není to možné. Trvalého odstranění nechtěných chloupků nedosáhnete použitím IPL systémů, jak je mnohdy všude uváděno. IPL systém je v rukou odborníka ovšem skvělým pomocníkem při jiných zákrocích.

Vše chce svůj čas, proto i trvalá epilace není s okamžitým efektem.

Jak epilace funguje?

Odstranění ochlupení epilačním laserem Fotona Nd:YAG je dosaženo dvěma různými způsoby:

1) selektivní fototermolýza funguje na principu zasažení pigmentu (melaninu) ve vlasové cibulce v růstové fázi (anagenu), kdy je naplněna pigmentem a 2) homogenní fototermolýza je založena na faktu, že buňky vlasového kořínku v anagenní fázi jsou mnohem citlivější na teplo, takže bez postižení okolní tkáně jsou vlasové folikuly nenávratně zničeny. Tato metoda je vhodná i pro tmavší typy pokožky, protože absorpce energie v melaninu je v tomto případě velmi nízká. Laserový systém Fotona Nd:YAG je vybaven schopností hlubokého průniku nezbytného k dosažení dokonce těch nejhlouběji se nacházejících folikulů, a to aniž by docházelo k poškození okolní tkáně. Vlnová délka laseru (1064 nm) zasahuje primárně hemoglobin (červené krevní barvivo) v přívodných cévách při základu vlasových folikulů.

Protože se chloupky nacházejí v různých vývojových fázích růstu, je zapotřebí zákrok několikrát (min. 3x) zopakovat, ideálně po šesti až osmi týdnech. Nejčastěji ošetřovanými lokalitami jsou podpaží, třísla, bérce, nežádoucí chloupky v obličeji u žen, u mužů pak vousy na krku či záda.

Jak se na epilaci připravit

Podmínkou účinné epilace je tmavý chloupek na neopálené pokožce a chloupky nesmí být alespoň 1 měsíc před zákrokem vytrhávané. Mohou se ovšem holit nebo odbarvovat.

Citlivější místa je vhodné znecitlivit anestetickým krémem EMLA, který se nanese 1 až 2 hodiny před zákrokem. Krém si můžete zakoupit na recepci či v lékárně a nanést jej v pohodlí Vašeho domova, kdy následně jen přijedete na samotný zákrok.

Po ošetření je pokožka jen lehce zarůžovělá, běhěm několika minut se zklidní. Důležité je chránit pokožku krémy s vysokým UV filtrem.

Fotografie před a po:

Navštivte nás

Nedvědovo nám. 3, Praha 4

Zavolejte nám

+420 734 480 916

Napište nám

recepce@lasermed.cz