Fotorejuvenace pokožky – IPL

Fotorejuvenace pokožky – IPL

Fotorejuvenace je zjednodušeně řečeno omlazení pokožky světlem. Používá se k tomu přístroj IPL, což je zkratka pro výraz “intenzivní pulsní světlo” (anglicky Intense Pulsed Light). Jedná se o světlo, podobné laserovému paprsku, jež produkuje speciální safírová výbojka.

V průběhu ošetření vzniká v pokožce teplo, které poškozuje kolagen, následně dochází k jeho novotvorbě, což vede ke zlepšení pružnosti a vypínání pleti. Zároveň vlivem tepelného ošetření postupně vymizí pigmentové skvrny a drobné žilky; pleť se barevně sjednocuje, dochází ke stažení pórů a vyhlazení jizviček.

Při zákroku klient pociťuje jen mírné štípání, poté je pokožka zarudlá a vyjímečně mohou vzniknout modřinky a otoky. Dochází také ke
zvýraznění původních pigmentací – k jejich zesvětlení dojde do cca 14 dnů. V tomto období je nutná důsledná ochrana před sluncem krémy s vysokým UV filtrem (vše k dispozici na recepci kliniky). Obvyklá kúra jsou 3 sezení vždy po měsíci. Vzhledem k šetrnosti metody lze ošetřit jakékoli místo na těle, nejčastěji obličej, krk, dekolt, hřbety rukou, předloktí a ramena.

Fotorejuvenaci je možno doplnit dalšími metodami – aplikací botulotoxinu, výplňových materiálů, chemickým peelingem apod.

Navštivte nás

Nedvědovo nám. 3, Praha 4

Zavolejte nám

+420 734 480 916

Napište nám

recepce@lasermed.cz