Chemický peeling

Chemický peeling

Metoda, využívající regenerační účinek ovocných kyselin, tzv. alfa-hydroxykyselin (AHA), na pokožku. Touto procedurou dochází k odstraňování odumřelých kožních buněk a v důsledku remodelace kolagenu k následnému zlepšení vzhledu pokožky.

Chemickým peelingem se pleť projasní a barevně sjednotí, dochází k její rehydrataci a vypnutí, vyhlazení.

Na co lze chemický peeling použít

Lze jím korigovat jemné vrásky, rozšířené póry, pigmentace. Podle koncentrace aplikované kyseliny (20–70%) a délky působení lze provádět povrchový, středně hluboký či hluboký peeling. Vhodné je pokožku před ošetřením doma „připravit“ aplikací vhodně zvoleného přípravku s obsahem ovocných kyselin. Obvyklá kúra jsou 3 sezení vždy po měsíci, po zákroku je pokožka zarudlá a během několika dnů dojde k olupování ošetřených partií. V tomto období je nutná důsledná ochrana před sluncem krémy s vysokým UV filtrem (vše k dispozici na recepci kliniky). Nejčastěji se ošetřuje oblast obličeje, krku, dekoltu a zad.

Po zákroku

Po chemickém peelingu bude vaše pokožka lehce zarudlá a mohou se vytvořit malé stroupky. Během 5–14 dnů se pokožka začne jemně olupovat. Jako vedlejší účinek středně hlubokého a hlubokého peelingu se může objevit zanícení či ztráta barvy pleti. Lékař vám doporučí, jaké přípravky je třeba na ošetřenou pleť aplikovat. Přípravky by měly pokožku zklidnit a podpořit její regeneraci.

Navštivte nás

Nedvědovo nám. 3, Praha 4

Zavolejte nám

+420 734 480 916

Napište nám

recepce@lasermed.cz