Cévní defekty

Oheň

Oheň (latinsky Neavus flammeus) je změna ve zabarvení kůže do červena. Bohužel nejčastější lokalitou, kde se oheň vyskytne je obličej. Pro odstranění ohně se používá cévní laser. Paprsek laseru projde kůží, aniž by ji poškodil a cíleně reaguje s červeným krevním barvivem. Ošetřenou cévku zataví a ta se posléze vazivově přemění a vstřebá. Před ošetřením je nutná konzultace s naším lékařem, kde se domluvíte na přesném postupu pro optimální výsledek zákroku. Lékař vám poskytne veškeré instrukce, mimo jiné také k péči o pleť před a po ošetření. Ošetření se provádí opakovaně, postupně bude docházet k redukci zbarvení. Opakování se doporučuje za 4 až 6 týdnů po předchozím ošetření.

Pokožku je nezbytné po několik týdnů chránit před slunečním zářením krémy s vysokým ochranným faktorem, aby nedošlo k nechtěným projevům v pigmentu kůže.

Před a po:

Rozšířené žilky

Cévním laserem ošetřujeme všechna nežádoucí ložiska vzniklá rozšířenými cévkami. Nejčastěji se jedná o rozšířené žilky v obličeji (nos a tváře), hemangiomy (červené tečky až výrůstky různě po těle), ložiska ohně – naevus flammeus, pavoučkové névy, drobné žilky na dolních končetinách. Tímto typem laseru lze také korigovat jizvy. Laserový paprsek cíleně reaguje s červeným krevním barvivem, světelná energie se přemění na teplo, které cévu poškodí. V průběhu několika dnů dojde k jejímu vstřebání. Kvůli vznikajícímu teplu je při ošetření pociťováno mírné štípání, intenzivní chlazení koncovkou laseru nepříjemné pocity minimalizuje. Předchozí znecitlivení není zpravidla zapotřebí. Bezprostředně po zákroku může být ošetřené místo mírně zarudlé a oteklé, vhodné je chvilku je chladit. Kůži ošetřenou cévním laserem je zapotřebí chránit před sluncem krémy s vysokým UV filtrem.

Před a po:

Rosacea

Rosacea (růžovka) je velmi častá dermatóza (onemocnění kůže), kterou je možné připodobnit k akné. Jedná se o zánětlivé onemocnění kůže, i když příčiny vzniku růžovky jsou zatím nejasné. Rosacea se projevuje nejdříve přechodným, později trvalým začervenáním a rozšířenými žilkami na konvexních partiích obličeje – nos, tváře, čelo, brada. Začervenání mívá typický motýlovitý tvar. V dalším průběhu se připojují zánětlivé změny – pupínky (papuly) a zkalené puchýřky (pustuly). Rosacea postihuje obě pohlaví, ovšem ženy jsou postiženy o něco častěji. Lokální léčba spočívá v aplikaci přípravků, které obsahují metronidazol a erytromycin či pasty s obsahem síry a retinoidů. U těžších případů se používá léčba celková : antibiotika ( tetracyklin, doxycyklin, minocyklin). Ve velmi těžkých případech se podává isotretinoin (derivát vitamínu A). Rozšířené žilky je možné odstranit cévním laserem či diatermokoagulací (léčebná metoda využívající vysoké teploty k biologické destrukci tkáně). Zbytnělou tkáň lze odstranit laserem či plasticko-chirurgicky.

Před a po:

Navštivte nás

Nedvědovo nám. 3, Praha 4

Zavolejte nám

+420 734 480 916

Napište nám

recepce@lasermed.cz